İlçemiz Kaymakamı Barbaros AKBULAK, Belediye Başkanı Bozkurt EKEŞ, Jandarma Komutanı Fikret DİNÇ, Emniyet Amiri Ferhat GÜL, Milli Eğitim Müdürü Bekir DOĞAN ve öğrenciler katıldı.
 
        Programda, İçişleri Bakanlığımızın yürüttüğü bir proje çerçevesinde bir etkinlik düzenledik bu etkinliğin amacı da yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğü olduğu bilincinin farkındalığının oluşturulmasıydı diyen İlçemiz Kaymakamı Barbaros AKBULAK;  “İçişleri Bakanlığımız özellikle trafik kazalarını azaltmak, trafik kazalarında her yıl kaybettiğimiz yedi bin insanı, bu olumsuz duruma düşmelerini önlemek. Sayısı çok fazla olan yaralı ve sakatlığa sebebiyet veren trafik kazalarını azaltmak için geniş kapsamlı bir çalışma başlattı. Bu çok önemli bir konu bu konuya sadece tek bir açıdan bakarak olduğumuz yerde sayamayız. Yedi bin candan bahsediyoruz, sakat kalan binlerce insandan bahsediyoruz. Bunları çok daha aşağı rakamlara düşürmemiz mümkün bu tamamen tüm dünyada kabul edilmiş olan trafik kurallarına bizimde toplum olarak uymamızla mümkün olabilir. Trafik kurallarından birisi de geçiş öncelikleridir. Hem araçların kendi aralarında geçiş öncelikleri vardır hem yollar arasında geçiş öncelikleri vardır birde araçlar ve yayalar arasında geçiş öncelikleri vardır. Yaya geçitleri dediğimiz geçitlerde yayaların araçlara göre geçiş önceliği kazandığı yerlerdir aslında. Dolayısıyla tüm trafik araçlarının yaya geçidine, geçmek üzere hazırlanmış bir yayayı gördüğünde hemen orada durmaları gerekir bu tüm dünyada uygulanan trafik kuralıdır.
 
        Bugün Türkiye’nin her tarafında aynı anda yaya geçitleriyle ilgili İçişleri Bakanlığımızın yürüttüğü bir çalışma proje çerçevesinde bir etkinlik düzenledik bu etkinliğin amacı da yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğü olduğu bilincinin farkındalığının oluşturulmasıydı inanıyorum ben bizim sürücülerimiz nasıl evine gelen misafire saygı gösteriyorsa başka ülkelerden daha fazla, nasıl komşusuna daha fazla hürmet gösteriyorsa trafikte de bir birine aynı sevgiyi aynı saygıyı gösterecektir yayalara da bu geçiş önceliğini tanıyacaktır diye düşünüyorum trafikte daha güzel günler olması dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
 
İSAY2 Galeri