Rahmet ve merhametinin bir göstergesi olarak Yüce Rabbimizin bizlere ihsan ve ikram buyurduğu mübarek “üç aylar” mevsimine bir kere daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Recep ayının ilk günü, 07 Mart Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece mübarek Regaib Kandili’dir.
        Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan ve dini inancımızda özel bir yeri bulunan üç aylar, Yüce Mevlamızın rahmetinin yağdığı bereket mevsimidir. Üç aylar, her biri ilahî tecellilerle, ihsan ve ikramlarla dopdolu olan Regaip, Mirac, Berat ve Kadir geceleri ile süslenmiş maneviyat ikliminin yaşandığı, yapılan iyiliklere kat kat mükâfat verildiği, duaların dalga dalga Allah’a ulaştığı feyizli ve bereketli bir kazanç mevsimidir.
        Manevi duygularımızın yoğunlaştığı, huzur bulduğumuz bu müstesna günlerde yaşandığı gibi her fırsatta doğruya, güzele, iyiye yönelebildiğimiz ölçüde huzurlu, kazançlı ve bereketli zaman dilimlerini hayatımızın her dönemine taşımamız mümkündür.
        Toplum olarak birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde daha hoşgörülü ve saygı çerçevesinde yapılan davranışlarımızın, millet olarak medeniyetimizde var olan huzur , kardeşlik ve dayanışma duygularımızı daha da arttıracağına, bu anlamlı ayların tüm güzelliklere vesile olması için üzerimize düşen görevi yerine getireceğimize inanıyorum.
        Vatandaşlarımızın ve tüm islam aleminin mübarek Regaip Kandilini tebrik ediyor, üç ayların gelişi ile manevi huzurun tüm insanlığa yayılmasını, devletimizin bekasını, vatanımızın ve milletimizin her türlü afetlerden korunmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum.
 
 
                                                                                                                                                                                                      Barbaros AKBULAK
                                                                                                                                                                                                              Kaymakam