KAYMAKAMIMIZ SAYIN BARBAROS AKBULAK'IN
TÜRK POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI
 
 
Toplumsal huzur ve güvenin düzenli bir şekilde sürdürülmesi, can ve mal güvenliğinin yasalar çerçevesinde korunması gibi oldukça güç ve önemli bir sorumluluğu üstlenen Türk Polis Teşkilatı, bu görevi 174 yıldır büyük bir özveri ile yerine getirmektedir.

 “Polis Günü”  Milletimizin,  huzur ve güvenliğinin teminatı ve minnettarlığının bir ifadesi olarak Türk polisine armağan ettiği şükran günüdür.

Binlerce yıldır bu topraklar üzerinde barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşayan vatandaşlarımızın güvenliğinin sağlanmasında görevini layıkıyla yerine getiren kahraman polisimizin  bugün olduğu gibi, bundan sonra da üstlendiği  zorlu görevi başarıyla sürdüreceğine yürekten inanıyorum. 

Vatandaşa Hizmet Odaklı Kamu Kurumu  olarak, İlimizde Polis-vatandaş işbirliği ile  hayata geçirilen  sosyal projelerle Devlet-vatandaş diyalogunun oluşmasını sağlayan  Emniyet Teşkilatı,  spordan eğitime  toplumun her kesimine yönelik  yardım, dayanışma  ve eğitici çalışmaları sayesinde  özellikle genç nesillerimizde farkındalık oluşturmaya devam etmektedir.  Kendilerine duyulan güven  bilinci içerisinde  vatan,  millet sevgisi ile  sahip olduğumuz değerlerimizin  korunması ve geleceğe taşınmasındaki   katkıları  da takdirle karşılanmaktadır.

Huzurlu toplum imajının  oluşturulmasındaki tüm gayretleri ile  ulusal  ve  uluslararası alanda da adından söz ettirerek,  itibar kazanan polis teşkilatımız hepimizin gurur kaynağı olmuştur. 
 
Bu düşüncelerle; görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi minnetle anıyorum. İlimizde görev yapan emniyet mensubu  tüm mesai arkadaşlarım ve ailelerine sağlık mutluluk, esenlik dileklerimle, polis teşkilatımızın  174. yıldönümünü kutluyorum. 
 
 
 
                                                                                                                       Barbaros AKBULAK
                                                                                                                                                                                                             KAYMAKAM