KAYMAKAMIMIZ SAYIN BARBAROS AKBULAK’IN

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

 
Milli hâkimiyetin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 99. yılını ve aynı zamanda çocuklarımıza armağan edilen  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını hep birlikte kutlamanın  gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
 
Her yıl 23 Nisan tarihinde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen çocuklarla bizleri ülkemizde buluşturan, sevgi  ve dostluk gibi değerlerin paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin ortak noktada buluşması ve kaynaşmasına aracılık eden bu bayram, aynı zamanda tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına da vesile olmaktadır.
 
Geleceğimiz, güvencemiz ve umudumuz çocuklarımızı her türlü olumsuzluklardan uzak, sevgi dolu bir ortamda mutlu ve huzurlu yaşatmak, tüm imkânlardan en iyi biçimde yararlanmalarını sağlamak hepimizin ortak görev ve sorumluluğu olup,  tüm çocuklarımıza  düşen görev ise  bilime ve gelişen teknolojilere açık, okuyan, sorgulayan, araştıran ve bunlarla birlikte düşünen ve ifade edebilen, yetenekli, çalışkan ve başarılı bireyler olmaktır..
 
Sevgili Çocuklar, sizler milletimizin gelecekte de gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olması, çağdaş medeniyetler seviyesini yakalaması, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirebilmesi için en iyi şekilde kendinizi yetiştirmelisiniz. 23 Nisan  bayramı  siz çocuklarımız  için şenlik, milletimiz için ise gurur günüdür.
 
Türk Milleti’nin ve devletinin geleceği, sevinci ve ümit kaynağı olan  sizleri seviyor, sizlere güveniyor,  milletimizin güven ve desteği ile her zaman, her alanda başarılı olacağınıza yürekten inanıyoruz.
 
            Bu gurur günümüzde; Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunda ve Kurtuluş  Savaşının kazanılmasında emeği geçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, Ülkemiz ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına en içten dileklerimle kutluyorum.
 
                                                                                                                Barbaros AKBULAK
                                                                                                                                                                                                                 KAYMAKAM