KAYMAKAMIMIZ SAYIN BARBAROS AKBULAK'IN
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI
 
Dünyada ve ülkemizde her yıl coşkuyla kutlanan ve 22 Nisan 2009 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen yasa ile resmi tatil ilan edilen “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” emeğin, alın terinin, helal kazancın, dostluğun, barışın, kardeşliğin, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin simgeleştiği gündür.
 
İnsan öğrenmek, üretmek, okumak, araştırmak, hayatını kazanmak, geçimini temin etmek, toplumda bir şeyler yapmak için emek sarf eder. “Emek” insan için kutsaldır, en önemli sermayedir. Ürettiğidir, gururudur, varlığını ortaya koyabilme gücü ve saygı görmesine bir vesiledir.
 
Toplumda emeğe saygıyı böyle bir hassasiyetle koruyan, benimseyen ve aynı zamanda insan için kutsal sayılan emeğin etrafında bütün insanlığa örnek bir dayanışma kültürünü yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetin de mirasçılarıyız.
 
Emeği, alın terini ve helal kazancı yücelten, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir anlayışın temsilcileri olarak, ülkemizin mutlu ve müreffeh geleceğine yürüyüşünde çalışanlarımızın emeklerinin tam karşılığını almalarına, çalışma şartlarının iyileştirilmesine, hak ettikleri yaşam standardına kavuşmalarına büyük önem veriyoruz.
 
Ülkemizin bugünkü ekonomik gücüne sahip olmasında emekleri bulunan, alın terleriyle gece gündüz özveriyle çalışıp üreten vatandaşlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günlerini en içten dileklerimle kutluyor, tüm çalışanlarımızın gerek aileleriyle,  gerekse iş arkadaşlarıyla sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam  sürmelerini diliyorum. 
 
                                                                              Barbaros AKBULAK
                                                                             KAYMAKAM